Єдина Країна! Единая Страна!
закрити

Хто ми є

Пластовий курінь «Чорноморці»
«Чорноморці», як курінь старших пластунів був організований 1926 році. Патроном куреня є Святий Миколай чудотворець, покровитель всіх мореплавців.
Головною діяльністю «Чорноморців» в Україні є організація і проведення крайових, окружних й станичних таборів, вишколів та акцій. Більшість членів куреня є інструкторами з практичного мореплавства та водного мандрівництва.
Детальніше...
Пластовий курінь «Чорноморські хвилі»
16 Курінь УСП "Чорноморські хвилі".
41-ий курінь УПС "Чорноморські хвилі".
Детальніше...


Про нас

Чорноморці в інтернеті

Офіційна курінна сторінка Чорноморців
Перейти...

Дописи і звіти

Читати дописи і звіти з наших таборів і акцій
Перейти...

Додати новину

Учасники можуть додавати новини на сторінку
Перейти...

Про ПЛАСТ

Дізнатись більше про ПЛАСТ і скаутинг в Україні
Перейти...


Опитник

Ваш улюблений засіб пересування

Катамаран
Байдарка
Каяк
Віндсерф
Яхта
Ласти+Маска

Повідомлення

Останні коментарі

Від SMAUH в новині:
95 річниця підняття українського прапора на флоті
Від prosto Ljybcja в новині:
4.8.3. Вишкільний Курс Провідників Морського Пластування (ВКПМП).
Від Jack Sparrow в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від prosto Ljybcja в новині:
5 березня 1950 р..
Від Emerytura в новині:
Свято Святого Миколая
Від adramelech в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від SMAUH в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від compo в новині:
ПРО100ЛІТО 2013: ніщо нам лихо, ні пригоди…
Від compo в новині:
Історія віндсерфінгу від початку - до наших днів
Від SMAUH в новині:
Їх звали Чорні Шлики
Від SMAUH в новині:
СКР-112. Як це було.
Від SMAUH в новині:
Зустріч Чорноморських Хвиль з членкинею куреня з діаспори.

Хто онлайн

Зараз на сторінці:
Користувачів: 0
Відсутні.
Роботів: 0
Відсутні.
Гостей: 26
Всього: 26

Недавно тут були:
adramelech alekhan
cousin Hubert D3BIHKA
Emerytura Handalf
heilga Jack Sparrow
kosu4ka KriLaN
Lana Wayne Lunatka
molfar os
prosto Ljybcja respect
Russel4 SMAUH
TT Wind


Червоне море - світ казок і легенд. 

Друк

Уявіть собі на мить картину: спекотна африканська ніч. Море. Візантійське торгове суденце поволі рухається по хвилях, що підганяється ледве відчутним вітерцем. Всі давно сплять. Тільки одна людина - вартовий, який дивиться тільки вперед, безперервно борючись зі сном, утомлено вдивляється в тиху водну гладінь. І раптом: - Боже мій!- зовсім недалеко від корабля, просто з морських глибин, піднімається на поверхню дивна істота. Ні то риба, ні то людина.

Випрямившись на повний зріст, вона невідривно, з цікавістю розглядає судно. Моряк перелякано тре очі і починає кричати: "Русалка! Русалка!" Його крики різко розтинають нічну тишу, і істота, також раптово як і з'явилася, зникає.
Червоне море - світ казок і легенд.


Уявили? Ця середньовічна легенда була широко поширена серед європейських мореплавців. Втім, легендою її можна назвати тільки наполовину. "Русалка", яку бачили моряки, дійсно існує, правда, називається по-іншому - дюгонь звичайний. Це дивна неповоротка тварина досить значних розмірів: її довжина може досягати трьох метрів, а вага - чотирьохсот кілограмів.. Мешкає ж ця дивовижна тварина тільки в одному місці на земній кулі - в Червоному морі.

Червоне море
Червоне море - світ казок і легенд.

Про морську екзотику цього дива природи ходять легенди. За якістю і різноманітністю коралів, морської флори і фауни йому немає рівних в Північній півкулі. Це найтепліше і найближче до Європи тропічне море. Воно заповнює собою вузьку, майже прямолінійну тріщину між Середземним морем та Індійським океаном. Зліва - Африка, справа - Аравійський півострів. Проте, знаходячись між двома водними стихіями, Червоне море має свої унікальні особливості.

По-перше - це найсолоніше море в світі. Це пояснюється вельми просто. Адже поряд - найбільша пустеля світу - Сахара. Тому надходження прісних вод дуже невелике.
Зате випаровування з його поверхні величезне: за рік випаровується шар води завтовшки три з половиною метри.
По-друге, Червоне море найтепліше на Землі (середня температура в лютому в північній частині +2 З 0C, в серпні +270С). І це водне поєднання солоності з чистотою і теплотою є оптимальним середовищем для розвитку коралів.

Ще одне з чудес Червоного моря - його відливи і приливи. Під час відливу можна спостерігати вражаюче видовище. Там, де ще недавно до самого горизонту тягнулася повноводна морська гладінь, раптом виявляєш піщані лисини, а вода ледве досягає колін. Червоне море живе в режимі півдобових приливів, і перепад рівнів його дзеркала досягає в бухтах 1,5 - 1,6 метрf - майже людського зросту.

Казковий підводний світ
Червоне море - світ казок і легенд.

Та все ж, головна визначна пам'ятка Червоного моря - його неповторний підводний світ. Разом з таким дивним створенням, як дюгонь, в його надрах мешкає більше чотирьохсот видів риб.

Причому понад 20 відсотків зустрічаються лише в Червоному морі. Чого коштують одні тільки назви: риби-ангели, риби-клоуни, султанки! Ніби потрапляєш в казкову країну! А доповнене химерними підводними садами, фантастичними замками-коралами, це відчуття стає реальністю.

Є тут і свій імператор: риба-наполеон. Правда, коронували його не через силу і потужність (хоча в довжину він досягає двох метрів), а за характерний виступ на голові. Риба-наполеон віддає перевагу верхньому ярусу моря, вона як би з висоти положення спостерігає за своїми підданими.
Червоне море - світ казок і легенд.


А ось і мурена злобно притискається своїм довгим, позбавленим луски тілом ближче до рифів. Втім, злість її досить-таки удавана.Страх зазвичай викликає те, що безперервно відкривається і закривається паща цієї рибини.
Створюється таке враження, немов вона приміряється, як би вас зручніше заковтнути. Але нічого не поробиш... просто риба так дихає. Насправді це вельми соромязлива істота, що віддає перевагу самоті світського життя. І тому турбувати її не рекомендується.

А ось схожа на Коника-Горбоконика крилатка. Її яскраве забарвлення нагадує гриб мухомор. Красиво - але руками краще не чіпати. Плавники крилаток закінчуються голками, сполученими з отруйними залозами.
Червоне море - світ казок і легенд.


Лациануси - довгожителі серед риб. Тривалість їх земного існування - до 21 рік. Але, на жаль, дожити до такого поважного віку їм рідко вдається - вони дуже смачні!
Кипить життя і на самому дні морському. Тут зустрічаються морські огірки - дивовижні іглокожі подовженої форми. Час від часу граціозно пропливає зелена черепаха - патріарх Червоного моря.
Маленький пежо- одна з незвичайних риб, що світяться. Її світлоносні органи розташовані під очима і випромінюють найяскравіше світло, яке тільки здатна випромінювати жива істота восьми сантиметрів завдовжки. У морському мороці це нагадує автомобільні фари, за що риба і отримала свою назву...

Проте, по праву захоплюючись персонажами цієї казкової країни, безглуздо було б не згадати і про саму країну - царство коралових рифів, таке ж химерне і неповторно прекрасне. Різноманітність форм і конструкцій коралів вражає уяву. Це цілі міста, в яких кожен будинок (навіть не будинок - палац) приголомшує своєю фантастичною красою і химерністю. Круглі, плоскі, розгалужені на безліч таємничих ходів, вони причаровують багатством колірних гам і відтінків. Милуватися цим дивом можна нескінченно.
Червоне море - світ казок і легенд.

Як відомо, коралові поліпи - живі істоти. У них свій ритм існування, практично непомітний для погляду з боку
Коли стикаєшся з чимось незвичайним, що не укладається в рамки звичних турбот і понять, раптом починаєш усвідомлювати, як, по суті, мало ми знаємо про навколишній світ. Постійно знаходячись в колі своїх проблем, ми вільно або мимоволі позбавляємо себе можливості широко сприймати ті чудеса і таємниці, якими така багата наша планета. Таке і Червоне море - світ казок і легенд.
  27 листопада 2011,  Христя Цимбровська
 (голосів: 0)
  Переглядів: 8501
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сторінку як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись, чи ввійти на сторінку під своїм ім`ям.

Інформація


"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Нові повідомлення на форумі

Останнє повідомлення 14 липня 2014 14:55 adramelech
Останнє повідомлення 14 травня 2014 10:28 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 24 березня 2014 14:03 Marichka
Останнє повідомлення 17 лютого 2014 05:54 Lana Wayne
Останнє повідомлення 16 січня 2014 11:23 Lana Wayne
Останнє повідомлення 2 січня 2014 04:21 one gog
Останнє повідомлення 5 листопада 2013 14:22 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 17 червня 2013 20:27 Emerytura
Останнє повідомлення 6 червня 2013 04:26 martyshko
Останнє повідомлення 1 червня 2013 11:54 heilga

Хмарка міток

Потрібний для переглядуFlash Player 9 або вище.

Показати всі мітки