Єдина Країна! Единая Страна!
закрити

Хто ми є

Пластовий курінь «Чорноморці»
«Чорноморці», як курінь старших пластунів був організований 1926 році. Патроном куреня є Святий Миколай чудотворець, покровитель всіх мореплавців.
Головною діяльністю «Чорноморців» в Україні є організація і проведення крайових, окружних й станичних таборів, вишколів та акцій. Більшість членів куреня є інструкторами з практичного мореплавства та водного мандрівництва.
Детальніше...
Пластовий курінь «Чорноморські хвилі»
16 Курінь УСП "Чорноморські хвилі".
41-ий курінь УПС "Чорноморські хвилі".
Детальніше...


Про нас

Чорноморці в інтернеті

Офіційна курінна сторінка Чорноморців
Перейти...

Дописи і звіти

Читати дописи і звіти з наших таборів і акцій
Перейти...

Додати новину

Учасники можуть додавати новини на сторінку
Перейти...

Про ПЛАСТ

Дізнатись більше про ПЛАСТ і скаутинг в Україні
Перейти...


Опитник

Оцініть нашу спільну сторінку

Найкраще з того, що було!
Кльово!
Непогано
Шось я ще не привик

Повідомлення

Останні коментарі

Від SMAUH в новині:
95 річниця підняття українського прапора на флоті
Від prosto Ljybcja в новині:
4.8.3. Вишкільний Курс Провідників Морського Пластування (ВКПМП).
Від Jack Sparrow в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від prosto Ljybcja в новині:
5 березня 1950 р..
Від Emerytura в новині:
Свято Святого Миколая
Від adramelech в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від SMAUH в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від compo в новині:
ПРО100ЛІТО 2013: ніщо нам лихо, ні пригоди…
Від compo в новині:
Історія віндсерфінгу від початку - до наших днів
Від SMAUH в новині:
Їх звали Чорні Шлики
Від SMAUH в новині:
СКР-112. Як це було.
Від SMAUH в новині:
Зустріч Чорноморських Хвиль з членкинею куреня з діаспори.

Хто онлайн

Зараз на сторінці:
Користувачів: 0
Відсутні.
Роботів: 0
Відсутні.
Гостей: 43
Всього: 43

Недавно тут були:
adramelech alekhan
cousin Hubert D3BIHKA
Emerytura Handalf
heilga Jack Sparrow
kosu4ka KriLaN
Lana Wayne Lunatka
molfar os
prosto Ljybcja respect
Russel4 SMAUH
TT Wind


Сьогодні 93 річниця з дня коли Чорноморський флот став флотом Української держави 

Друк

Сьогодні 93 річниця з дня коли Чорноморський флот став флотом Української держави

29 квітня 1918 року Чорноморський флот у Севастополі підняв жовто-блакитні прапори. Цей день міг би стати Днем військово-морських сил України.

Після лютневої революції 1917 р. в Росії в Севастополі, головній базі Чорноморського флоту, були проведені багато чисельні збори моряків-українців, на яких була утворена Українська Чорноморська громада на чолі з В. Лащенком. На всіх кораблях флоту, а також у частинах Севастопольської морської бази були створені українські корабельні ради, які мали суттєвий вплив на екіпажі. Командувач Чорноморського флоту ще з царських часів віце-адмірал О.В.Колчак, який походив з українського роду з Херсонщини, прихильно ставився до діяльності Української Чорноморської громади як до здорової течії серед тодішньої розрухи.

На той час у складі Чорноморського флоту було 8 лінкорів ( у тому числі два найсучасніші – “ Императрица Екатерина II ” [ пізніше – “Свободная Россия ” ] та “ Император Александр III ” [ пізніше – “ Воля ” ] ), 3 крейсери, 6 крейсерів-авіаматок, 13 есмінців, 14 міноносців, 10 підводних човнів… Протягом 1917 року до складу флоту увійшли ще новозбудовані крейсер “ Гетьман Богдан Хмельницький ” ( закладений на стапелі як “Адмірал Нахімов ” ), есмінці “ Незаможник ”, “ Гайдамак ”, допоміжні кораблі “ Україна ” і “ Кубанець ”.

У ті часи на Чорноморському флоті настали буремні дні. Щодня проходили бурхливі мітинги, на яких виступали різні агітатори: від тимчасового уряду, більшовиків, анархістів, української громади. На одних кораблях були підняті жовто-блакитні прапори, на інших – червоні або чорні; на деяких залишилися андріївські прапори російського флоту. Ледве не кожного дня прапор на кораблі міг змінюватися на інший залежно від перемоги того чи іншого агітатора у даний момент. Матроси весь час мітингували. Офіцери і командування були дезорієнтовані і найчастіше не втручалися у справи.

Першим підняв український прапор міноносець “ Завидный ” ( у липні 1917 року ), а в грудні 1917-го його підняв і лінкор “ Воля ”.

22 грудня 1917 року в Києві було створено Генеральний секретаріат морських справ – морське міністерство, яке мало займатися українськими військовим і торговельним флотам. 14 січня 1918 року Центральною Радою був ухвалений “ Тимчасовий закон про фльоту УНР ”, згідно з яким “російська Чорноморська фльота військова і транспортна оголошується фльотою Української Народної Республіки ”.

При підписанні Брестського мирного договору ( 6 березня 1918 року ) Радянська Росія формально визнала незалежність України, а її нові союзники – німецькі та австро-угорські війська – рушили на Україну. Виникло питання: чий же тепер Чорноморський флот?

Більшовики на чолі з прибулими до Севастополя делегатами Центробалту намагалися створювати Перекопський фронт для захисту червоного Криму від України. Щоб випередити німців та звільнити Крим від більшовиків, уряд УНР спрямував до Криму частини Запорізького корпусу під командуванням полковника Болбачана. 20-го квітня запорожці перейшли Перекоп, 25-го увійшли до Сімферополя.

Тим часом 27 березня командувач Чорноморського флоту контр-адмірал М.П.Саблін отримав наказ Раднаркому Росії за підписом Леніна: терміново перевести флот до Новоросійська, щоб він не дістався Україні. Як фахівець, М.Саблін розумів, що Новоросійська бухта пристосована для великого флоту, що німці, якщо забажають, його й там дістануть. Перехід Чорноморського флоту на Кавказ означав його загибель. Тому Саблін вирішив зробити все, щоб зберегти флот від загибелі, принаймні для України. Тим більше, що, за традицією, у царській Росії більшість офіцерів і матросів, які служили на Чорноморському флоті, набиралися з України.

У середині квітня 1918 року на флоті був створений колегіальний керівний орган – Центрофлот, на чолі якого були командувач флоту контр-адмірал М.Саблін і від Української громади – контр-адмірал М.Островський. Саме в той час Саблін отримав запевнення від німецького командування: воно не чіпатиме кораблі, екіпажі яких присягнуть на вірність союзній державі – Українській Народній Республіці. Враховуючи ці обставини, Саблін відмовився виконувати наказ Леніна, мотивуючи тим, що на кораблях нема необхідних екіпажів. На засіданні Центрофлоту за участю командирів кораблів було прийняте рішення: до Новоросійська не йти, присягнути на вірність Україні і підняти українські прапори.

29 квітня 1918 року в Севастополі був чудовий сонячний день. На флагмані Чорноморського флоту – лінкорі “ Георгий Победоносец ” – майорів прапор командувача флоту. О 16-й годині під прапором підняли сигнал: “ Флоту підняти український прапор ”. Майже на всіх кораблях знову, вперше з часу революції, за старим морським звичаєм команди вишикувалися вздовж борту обличчям на середину. З флагманського лінкора подано команду: “ На прапор і гюйс – струнко! Український прапор підняти!”.

Під звуки сурм і боцманських дудок вгору злетіли українські жовто-блакитні прапори. Майже весь Чорноморський флот став українським!

Ввечері того ж дня, о 22-й годині, під червоним прапором відійшов до Новоросійська есмінець “ Керч ”. Вранці наступного дня за ним пішли лінкори “ Свободная Россия ” та “ Воля ” і ще декілька крейсерів, есмінців та інших кораблів. У Севастополі залишилася приблизно половина особового складу колишнього Чорноморського флоту під командуванням контр-адмірала М.Островського. Але це вже був флот Української Народної Республіки.

Що стосується тієї частини флоту, яка опинилася в Новоросійську, то Німеччина висунула до Раднаркому РСФР вимогу: або повернути флот власнику – Україні, або згідно з умовами Брестського миру він вважатиметься військовим трофеєм Німеччини. Раднарком визнав за краще флот потопити.

Пізніше, за часів Гетьмана, для флоту був затверджений особливий військово – морський прапор, який практично використовується й тепер.

Гордійченко В.В.
Історія Українського Чорноморського флоту
  29 квітня 2011,  respect
 (голосів: 0)
  Переглядів: 3968
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сторінку як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись, чи ввійти на сторінку під своїм ім`ям.
#1 написав:  one gog
 


 ЧМ
10 підводних човнів на 18 рік минулого століття!!!!

є куда працювати нашому теперішньому головнокомандуючому!!

   

Інформація


"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Нові повідомлення на форумі

Останнє повідомлення 14 липня 2014 14:55 adramelech
Останнє повідомлення 14 травня 2014 10:28 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 24 березня 2014 14:03 Marichka
Останнє повідомлення 17 лютого 2014 05:54 Lana Wayne
Останнє повідомлення 16 січня 2014 11:23 Lana Wayne
Останнє повідомлення 2 січня 2014 04:21 one gog
Останнє повідомлення 5 листопада 2013 14:22 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 17 червня 2013 20:27 Emerytura
Останнє повідомлення 6 червня 2013 04:26 martyshko
Останнє повідомлення 1 червня 2013 11:54 heilga

Хмарка міток

Потрібний для переглядуFlash Player 9 або вище.

Показати всі мітки