Єдина Країна! Единая Страна!
закрити

Хто ми є

Пластовий курінь «Чорноморці»
«Чорноморці», як курінь старших пластунів був організований 1926 році. Патроном куреня є Святий Миколай чудотворець, покровитель всіх мореплавців.
Головною діяльністю «Чорноморців» в Україні є організація і проведення крайових, окружних й станичних таборів, вишколів та акцій. Більшість членів куреня є інструкторами з практичного мореплавства та водного мандрівництва.
Детальніше...
Пластовий курінь «Чорноморські хвилі»
16 Курінь УСП "Чорноморські хвилі".
41-ий курінь УПС "Чорноморські хвилі".
Детальніше...


Про нас

Чорноморці в інтернеті

Офіційна курінна сторінка Чорноморців
Перейти...

Дописи і звіти

Читати дописи і звіти з наших таборів і акцій
Перейти...

Додати новину

Учасники можуть додавати новини на сторінку
Перейти...

Про ПЛАСТ

Дізнатись більше про ПЛАСТ і скаутинг в Україні
Перейти...


Опитник

Оцініть нашу спільну сторінку

Найкраще з того, що було!
Кльово!
Непогано
Шось я ще не привик

Повідомлення

Останні коментарі

Від SMAUH в новині:
95 річниця підняття українського прапора на флоті
Від prosto Ljybcja в новині:
4.8.3. Вишкільний Курс Провідників Морського Пластування (ВКПМП).
Від Jack Sparrow в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від prosto Ljybcja в новині:
5 березня 1950 р..
Від Emerytura в новині:
Свято Святого Миколая
Від adramelech в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від SMAUH в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від compo в новині:
ПРО100ЛІТО 2013: ніщо нам лихо, ні пригоди…
Від compo в новині:
Історія віндсерфінгу від початку - до наших днів
Від SMAUH в новині:
Їх звали Чорні Шлики
Від SMAUH в новині:
СКР-112. Як це було.
Від SMAUH в новині:
Зустріч Чорноморських Хвиль з членкинею куреня з діаспори.

Хто онлайн

Зараз на сторінці:
Користувачів: 0
Відсутні.
Роботів: 0
Відсутні.
Гостей: 44
Всього: 44

Недавно тут були:
adramelech alekhan
cousin Hubert D3BIHKA
Emerytura Handalf
heilga Jack Sparrow
kosu4ka KriLaN
Lana Wayne Lunatka
molfar os
prosto Ljybcja respect
Russel4 SMAUH
TT Wind


КМТ "Таємничий острів" 

Друк

Додано: Богдан Рак

19.08.2008
     Почалося все з того, що учасники, спраглі до вражень, води та нових відчуттів, зібралися 10 серпня 2008 року Божого о 18.00 на головному залізнодорожньому вокзалі у великому портовому місті Львові. Сівши в потяг одразу ж почали знайомитися, спілкуватися, співати, тому незчулися, як прийшов час лягати спатки.  О шості ранку поїзд прибував до столиці, тому виспатися особливо не вийшло, але хіба ж це перепона чи причина для поганого настрою для справжніх майбутніх морських вовків та вовчиць?!

Автобус нас довіз до берега Дніпра... Та, на жаль, не того, який нам був потрібен. Тож вийшло майже як у пісні: «Просто ти живеш не на тому березі ріки, де я стою, де чекаю місяці/роки…» Ну, не зовсім місяці/роки, але трішки часу нам таки довелося подарувати чеканню, поки славний козацький корабель «Спас» нас не забрав та не переправив на загадковий острів Великий. По дорозі учасники широко розплющеними очима милувалися краєвидами, розглядали чайку та з не меншим інтересом спідлоба поглядали на козаків-резидентів човна, що, здавалося, втекли зі сторінок шкільних підручників з історії лише для того, щоб завітати до нас в гості та подарувати нам частинку автентики та такого особливого та нетипового для сучасного життя…

Діставшись до нашого остаточного пункту призначення все і почалося… 


День перший. 11.08.08

     Перший таборовий день Крайового морського табору не можна назвати особливим – шість залог отримали завдання таборові роботи та сумлінно їх виконували: учасники мали зробити камбуз (кухню), капітанський стіл, гальюн (лятрину), площу для збірок, дошку оголошень, а також, звісно, почистити пляж від сміття та водоростей.  
 

День другий. 12.08.08

     Другий день почався традиційно – вставання о 7.00, руханка та ранкові купання, відкриття дня, сніданок і… Заняття, звісно ж. Цей день був повний як теорії, так і практики – учасники прослухали першу медичну допомогу, погодознавство, північну міфологію, збір і будову плавзасобів, зокрема катамарана і байдарки, і, звісно ж, остаточно завершили таборові роботи. Щодо особливого, то родзинкою цього дня була практична гутірка на «Спасі», де учасники вчилися основ такелажу, піднімати вітрила, прокладати курс човна за допомогою ДжіПіЕс’у та паралельних лінійок і карт та просто слухали байки бувалих моряків. В кінці цього дня учасники нарешті заслужили на легенду, то ж на ватрі знайомств показували представлення свої залог, назви яких були відповідні таборовій атмосфері. Суть історії табору проста – експедиція з 36 осіб вийшла у відкрите плавання з метою дістатися до досить-таки відомого острову, щоб провести там певні дослідження. Під час подорожі починається шторм, судно попадає в аварію, і люди дивним чином опиняються на острові, але не тому, куди планувалося… Але вони не падають духом – організовують свій побут, придумують, як звідти вибратися, досліджують територію і випадково натрапляють на старезний лист, що розповідає про древню цивілізацію та її богів. В кінці листа йдеться про дивні артифакти, знайшовши які…

«Широко розплющіть очі. Все, що треба, навколо вас…» - таким було останнє речення.

По ватрі була тиха ніч…

КМТ "Таємничий острів"  


День третій. 13.08.08

     Прийнято вважати (чи то пак, доведено психологами), що третій день будь-якого табору є одним з найскладніших – начебто діти вже втратили перше сліпе захоплення чимось новим та екстраординарним і починають сумувати за домом…

Що ж, ненапряжний та водночас достатньо інтенсивни й ритм дня не дав змогу юнацтву відчути щось подібне. Заняття, традиційно, розпочалися о 9.00. Учасники мали змогу збагати свій загальний розвиток інформацією з таких галузей та ділянок, як теоретична навігація, водна картографія, впоряд, теорія водолаження. Також цього дня було оголошено капітуляцію збором та будовою плавзасобів, то ж вони, складені та надуті, стояли на березі в очікуванні гребців, які не забарились, то ж дуже активно та весело відбулися перші практичні заняття на байдарках та катамаранах. Після обіду на табір прибув інструктор із теорії та практики ялів Стефан, то ж колекція плавзасобів вдало поповнилась дечим новим. День не пройшов, а пролетів якось так наче на одному подиху та завершився залоговими вогниками, на яких учасники мали змогу обговорити ту частину табору, яка вже пройшла, та висловити певні побажання на майбутнє. За чесність, щирість, а також веселе горлання пісеньок юнаків та юначок нагородили… Хм, ні, не водою, бо після 20.00 до ріки підходити не можна. Учасників нагородили шоколадом))) 
 

День четвертий. 14.08.08

     Ранок пройшов по вже накатаній схемі – вставання, руханка, вмивання, ранкова купіль з залоговими кураторами, відкриття дня, сніданок. По тому почалися інструктажі з водної сигналізації, каяку, ялів, плавання, практична навігація. Цього дня прийшли яхтсмени з одного київського яхт-клубу, які професійно і цікаво розповіли про вітрильництво і поділилися власним досвідом щодо ходіння на яхті. Ввечері відбулася ватра, на якій кожна залога танцювала ритуальний танок для здобрення богів та знаходження захованих артефактів. Треба сказати, що з завданням вони впоралися на відмінно =)


КМТ "Таємничий острів"


День п’ятий. 15.08.08

Звичний ритм таборового дня – теоретичні та практичні заняття – теорія та практика вітрильництва, такелаж, катамарани і каяки; спекотний обід,  рулетка за капітанським столом… Зараз післяобіднє організоване дозвілля… Життя вирує =)))

П'ятий день (продовження)
     По обіді у учасників були дуже цікаві заняття – практика каяка та катамаранів, водна піонірка, серф,інг практика сигналізації. Попри таку напруженість та динаміку, учасники не забували натякати (чи то пак так несміливо нагадувати), що, не зважаючи на те, що вчора була ватра, вони би хотіли ще одну... Тому провід вирішив зробити їм сюрприз. Все дуже просто – юнацтво на годину розходиться по залогових вогниках, потім перший асистент (бунчужний - прим. Пластового порталу) свистить збірку (начебто до тихої ночі), а насправді на... вечірку.
     Насправді все пройшло дуже весело, от лише тихенько – це був єдиний мінус – ми не взяли з собою колонок, але ж вечірка була радше форсмажорною, ніж запланованою раніше. Але учасникам сподобалось, і це основне. Вони так просили: «Ну ще хоча б один танець, ну, будь ласочка...»

Шостий день. 16.08.08

     Цей день став одним з найособливіших днів табору, але не лише тому, що він був екваторним в плані погоди і в плані хронологічного розташування, а й тому, що цього дня в учасників, попри класичні заняття на ялі, серфах, байдарках, картографії, самозарадності та ін., була дуже оригінальна теренова гра. Вона була дуже близькою до реальності та цілком відповідала поняттю «брати корабель на абордаж». Насправді все дуже просто – козаки з чайки собі сподобали пані капітана нашого табору і вирішили її викрасти. Вирішили – зробили. Заодно забрали і ринду. І пішли у відкрите плавання (правда, в межах доступності і в зоні досяжності).
     Поки пані капітан страждала в полоні, учасники мужньо зібралися на березі, стернові перебрали провід, і вони вирушили в бій. Наблизилися, перші сміливці покинули свої плавзасоби і полізли на... на вимазаний олією борт чайки. Ну й ну. Оце завданнячко. Але і це їх не зупинило – вони продовжували вилазити, і навіть коли падали в воду (прим. всі були в рятівних камізельках), все-одно не здавалися. Гаряча битва тривала близько півгодини, поки учасники повністю не заволоділи судном та, втішені і дуже горді собою, повернулися з пані капітаном та риндою в табір.
     А ввечері відбулася грандіозна ватра–святкування-визволення–екватор...

Оновлення від 19.08.2008 - кілька фотографій авторства Романа Балука

КМТ "Таємничий острів"

КМТ "Таємничий острів"

КМТ "Таємничий острів"

КМТ "Таємничий острів"

КМТ "Таємничий острів"

  10 серпня 2008,  Jack Sparrow
 (голосів: 3)
  Переглядів: 2747
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сторінку як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись, чи ввійти на сторінку під своїм ім`ям.

Інформація


"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Нові повідомлення на форумі

Останнє повідомлення 14 липня 2014 14:55 adramelech
Останнє повідомлення 14 травня 2014 10:28 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 24 березня 2014 14:03 Marichka
Останнє повідомлення 17 лютого 2014 05:54 Lana Wayne
Останнє повідомлення 16 січня 2014 11:23 Lana Wayne
Останнє повідомлення 2 січня 2014 04:21 one gog
Останнє повідомлення 5 листопада 2013 14:22 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 17 червня 2013 20:27 Emerytura
Останнє повідомлення 6 червня 2013 04:26 martyshko
Останнє повідомлення 1 червня 2013 11:54 heilga

Хмарка міток

Потрібний для переглядуFlash Player 9 або вище.

Показати всі мітки