Сторінка куренів Чорноморці та Чорноморські Хвилі > Книги > Етнографія бойківського лісосплаву - Михайло Глушко

Етнографія бойківського лісосплаву - Михайло Глушко


27 березня 2010. Розмістив: molfar
Етнографія бойківського лісосплаву - Михайло Глушко

Назва: Етнографія бойківського лісосплаву
Автор: Михайло Глушко
Дата публікації: 1992р.
Видавець: Наукове товариство імені Шевченка у Львові
Бібліографічний опис: Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХХIIІ. Праці Секції етнографії та фольклористики. — Львів, 1992. — С. 155-71
Короткий огляд: Сплав лісу на Бойківщині, як і в інших регіонах Українських Карпат — Гуцульщині та Лемківщині, мав давні традиції та значне поширення. Вміле пристосування до гірських умов, густа мережа гідросплавних споруд, надійні кріплення плотів і кермового управління, різноманітні побутово-ритуальні звичаї та обряди засвідчують високий рівень розвитку тутешнього сплаву лісу і майстерність бойків-плотарів. Одночасно заняття лісосплавом грало важливу роль в господарському житті селян — давало заробіток. Збільшення мережі залізниць і будівництво спеціальних вузькоколійок, прокладення доріг і вдосконалення гужового транспорту привело на початку ХХ ст. до припинення місцевого сплаву як нерентабельного.
Розмір файлу: 1.6 МБ

Попередження:
Всі посилання на файли (книги, музику, відео, фото, програмне забезпечення), розміщені нижче, представлені виключно для ознайомлення і розташовані не на нашому сервері. Всі файли знаходяться на сторонніх серверах, до яких сайт chm.plast.org.ua не має ніякого відношення. Наш сайт є лише місцем, де користувачі викладають посилання на ці файли, які доступні публічно. Після прослуховування чи перегляду Ви зобов'язані видалити скачані файли і придбати легальну копію.

Скачати:Етнографія бойківського лісосплаву