Сторінка куренів Чорноморці та Чорноморські Хвилі > Новини > Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України

Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України


5 листопада 2013. Розмістив: Jack Sparrow
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України

Чудового осіннього вечора на сходини куреня прибув Капітан ІІ рангу та приятель куреня Тимур Баротов. Приємним доповненням відвідин було вручення морського кортика, що вручається офіцерам та є частиною форми морських офіцерів України.
«За розвиток морської справи та за ширення культу Чорного моря серед пластової молоді. За довготривалу справу та гідну роботу яка з честю провадилась куренем Чорноморці.» - відзначив офіцер Тимур Баротов.

Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України

На кортику зображено герб України, що є символом честі та гідності воїнів і в той самий час відповідальності притаманної захиснику Батьківщини.
В історії Військово-морських сил нашої держави кортик уперше з'явився у 1918 р. за правління гетьмана Павла Скоропадського. Як кадровий військовий, генерал він багато уваги приділяв питанням розбудови армії та Військово-морського флоту молодої країни.
Відповідними нормативно-правовими документами було затверджено військово-морський прапор українських ВМС (до речі, він став зразком для створення прапора сучасних ВМС України), зразки форми для матросів та офіцерів. Розроблявся проект власного вітчизняного кортика як обов'язкового атрибута форми для офіцерського складу (цікаво, що він не був копією кортика російського імператорського флоту). Одночасно з цим тривала активна розбудова самого флоту.
Із здобуттям Україною незалежності постало питання про створення власних Збройних сил і, зокрема, Військово-морського флоту та розробки їх відповідної символіки. Вона не повинна була сліпо копіювати радянські зразки, а мала грунтуватися на історичній спадщині та увібрати в себе кращі українські традиції та досягнення попередніх епох.
З 1991 р. Міністерством оборони України розглядалося декілька зразків кортика ВМС України - було оголошено відповідний конкурс на створення кращого зразка цього виду холодної зброї. Через певні причини робота зі створення кортика затягнулася на декілька років. І нарешті у 1994 р. кортик ВМС України було прийнято на озброєння. Авторами проекту та розробки дизайну стали К. Федорчук, Б. Кіча, А. Скворцов та С. Жук. До речі, це був перший зразок зброї, розроблений та прийнятий на озброєння молодою Українською державою.
Серійне виробництво кортика здійснювалося на судно-механічному заводі Міноборони у Феодосії. Клинок кортика виготовлений із нержавіючої сталі, деталі прибора литі з латуні, піхви дерев'яні, обтягнуті шкірою, малюнки на усті піхов виконані методом лазерного гравірування. Зовні український кортик виглядає дуже елегантно, і в цьому значно виграє перед кортиком ВМФ СРСР.

Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України

Також Тимур Баротов презентував куреню фільми до яких він мав відношення чи був їх режисером.


Нагадаємо, що в 2010 році курінь було удостоєно честі та вручено ще одну військову нагороду медаль «90 років прапору ВМС ЗС України».
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України