Сторінка куренів Чорноморці та Чорноморські Хвилі > Новини > У квітні український підводний човен Запоріжжя самостійно вийде в море

У квітні український підводний човен Запоріжжя самостійно вийде в море


19 березня 2012. Розмістив: adramelech
У квітні український підводний човен Запоріжжя самостійно вийде в море


Єдиний український підводний човен U-001 Запоріжжя самостійно вийде на ходові випробування після 22-річного ремонту.

Як повідомило джерело РИА Новости в штабі Військово-морських сил України, вихід в море планується на 17 квітня, до цього часу підводний човен Запоріжжя виведуть з 13-го судноремонтного заводу Чорноморського Флоту Російської Федерації у севастопольській Кілен-бухті.

"Після 20-річного ремонту човен виходить в море на ходові випробування. Безпеку виходу забезпечуватиме рятувальне судно Чорноморського флоту Росії Комуна", - сказало джерело.

За його словами, на українському флоті немає рятувальних суден для забезпечення безпеки підводних човнів, тому наше керівництво звернулося з проханням до командування ЧФ РФ забезпечити ходові випробування нашого підводного човна силами російських рятувальних суден.

"За попередніми даними, на вихід з українським підводним човном буде спрямоване російське рятувальне судно Комуна і фахівці з бригади рятувальних суден Чорноморського флоту Росії", - наголосило джерело.

Воно зазначило, що на українському флоті вже немає фахівців, з яких можна набрати повний екіпаж для підводного човна.

"Не виключено, що і це питання будемо опрацьовувати з російським колегами", - додало джерело.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Запоріжжя візьме участь в українсько-російських навчаннях Фарватер миру-2011, які відбудуться в травні.

***

Дизель-електричний підводний човен Запоріжжя (проект 641, Foxtrot за класифікацією НАТО) було побудоване в 1970 році в Ленінграді і введене до складу Північного флоту ВМФ СРСР. В 1990 було переведене в Чорноморський флот ВМФ СРСР.

У 1997 році відповідно до Угоди про розподіл ЧФ між Російською Федерацією й Україною підводний човен відійшов українській стороні.

Підводний човен було включено до складу Військово-Морських Сил України й він отримав нову назву Запоріжжя в честь однойменного українського міста, з присвоєнням бортового номера U001.

За час перебування підводного човна Запоріжжя у складі ВМС України він через свою незадовільну технічну готовність жодного разу самостійно не виходив у море і не здійснював підводних занурень.

Високопоставлені представники Міноборони і Генштабу України раніше неодноразово заявляли про безперспективність перебування єдиної субмарини в складі ВМС країни, тим більше, що у складі українського флоту немає офіцерів, а тим більше матросів-підводників, які мають навички підводного плавання в останні 15 років.

Самостійний вихід підводного човна Запоріжжя з заводу планувався ще в травні 2011 року, але був перенесений через виявлені несправності в діючих механізмах.

***

Водотоннажність (надводна / підводна): 1952/2484 т.
Розміри: довжина - 91,3 м, ширина - 7,5 м, осадка - 5,09 м.
Швидкість ходу (надводна / підводна): 16,8 / 16 вузлів.
Глибина занурення (робоча / гранична): 250/280 м.
Дальність плавання: над водою 30000 миль при 8 вузлах, під водою 400 миль при 2 вузлах.
Озброєння: 6 носових і 4 кормових 533-мм торпедних апарати, 22 торпеди.
Екіпаж: 77 чол.

інформацію взяти з korrespondent.net