Єдина Країна! Единая Страна!
закрити

Хто ми є

Пластовий курінь «Чорноморці»
«Чорноморці», як курінь старших пластунів був організований 1926 році. Патроном куреня є Святий Миколай чудотворець, покровитель всіх мореплавців.
Головною діяльністю «Чорноморців» в Україні є організація і проведення крайових, окружних й станичних таборів, вишколів та акцій. Більшість членів куреня є інструкторами з практичного мореплавства та водного мандрівництва.
Детальніше...
Пластовий курінь «Чорноморські хвилі»
16 Курінь УСП "Чорноморські хвилі".
41-ий курінь УПС "Чорноморські хвилі".
Детальніше...


Про нас

Чорноморці в інтернеті

Офіційна курінна сторінка Чорноморців
Перейти...

Дописи і звіти

Читати дописи і звіти з наших таборів і акцій
Перейти...

Додати новину

Учасники можуть додавати новини на сторінку
Перейти...

Про ПЛАСТ

Дізнатись більше про ПЛАСТ і скаутинг в Україні
Перейти...


Опитник

Ваш улюблений засіб пересування

Катамаран
Байдарка
Каяк
Віндсерф
Яхта
Ласти+Маска

Повідомлення

Останні коментарі

Від SMAUH в новині:
95 річниця підняття українського прапора на флоті
Від prosto Ljybcja в новині:
4.8.3. Вишкільний Курс Провідників Морського Пластування (ВКПМП).
Від Jack Sparrow в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від prosto Ljybcja в новині:
5 березня 1950 р..
Від Emerytura в новині:
Свято Святого Миколая
Від adramelech в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від SMAUH в новині:
Куреню «Чорноморці» вручили морський кортик військово-морських сил ЗС України
Від compo в новині:
ПРО100ЛІТО 2013: ніщо нам лихо, ні пригоди…
Від compo в новині:
Історія віндсерфінгу від початку - до наших днів
Від SMAUH в новині:
Їх звали Чорні Шлики
Від SMAUH в новині:
СКР-112. Як це було.
Від SMAUH в новині:
Зустріч Чорноморських Хвиль з членкинею куреня з діаспори.

Хто онлайн

Зараз на сторінці:
Користувачів: 0
Відсутні.
Роботів: 0
Відсутні.
Гостей: 17
Всього: 17

Недавно тут були:
adramelech alekhan
cousin Hubert D3BIHKA
Emerytura Handalf
heilga Jack Sparrow
kosu4ka KriLaN
Lana Wayne Lunatka
molfar os
prosto Ljybcja respect
Russel4 SMAUH
TT Wind


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011" 

Друк

Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пам’яті Героя України
…ніщо не спинить ідею, час якої настав…


Станиця Миколаїв Пласту НСОУ віддає шану Герою України, Гетьманському пластуну скобу, генерал-хорунжому Головному командиру Армії Безсмертних (5.03.2010 у Білогорщі віче надало посмертно звання – генерал-полковника) Романові Шухевичу (Шуху, Дзвонові, Щуці, Туру, Роману Лозовському, Тарасу Чупринці).

4 березня пластуни під керівництвом пл. сен. Миколи Гнатіва, ЧМ та туристи-краєзнавці БДЮТ під керівництвом Богдана Іваницького запалили лампадки в Миколаївському та Ілівському лісах (місцях перебування вояків УПА та друга «Шуха»).

5 березня за підтримки Братства ОУН-УПА, депутата районної Ради Василя Созоника відвідали музей у Білогорщі, де прийняв свій останній бій з ворогом нескорений командир «Чупринка», а також у селі Грімне Городоцького району, де у 1947 році перебував Роман Шухевич в помешканні місцевого священика (плебанії). Місцевий парох УГКЦ о. Василь Дурда ознайомив нас із цікавою історією села, криївки, храму. Та найбільше молодь захопленно оглядала макети зброї: ППШ зразка 1941 року (пістолет-кулемет конструкції Георгія Шпагіна), ППС зразка 1943 року (пістолет-кулемет конструкції Олексія Судаєва – зброя офіцерів НКВС та сотенних, чотових і провідників ОУН), МР зразка 1940 року (пістолет-кулемет конструкції Генріха Фольмера, більше відомий як «шмайсер») і гвинтівки системи Сергія Мосіна зразка 1891-1930 років. Та не тільки зброєю цікавилося юнацтво, а й побутом повстанців, як будували криївки, добували їжу, як зимували у бункерах. Маємо надію, що виростуть із них такі ж як, Бандера, Шухевич, Кук, Гасин, Грицай, Клячківський, Пришляк, Паньків, Палідович, Гнатів, Данчевський, Карачевський, Дзюрак…

З нами мандрували: учні Новороздільського професійного ліцею будівництва та побуту, туристи-краєзнавці Новороздільського БДЮТ.

6 березня останнім акордом вшанування Героя України Романа Шухевича пластунами Миколаєва стало проведення теренової гри «Рейд 2011».

Погода була справжньою повстанською, яка давала змогу під час прояснення визначити орієнтири, зорієнтуватися на місцевості. Потім налітала хмара, і сипало снігом, замітаючи сліди повстанців. У таку погоду добрий господар навіть пса не випустить на двір, а учасники теренової гри долали до19 км лісових стежок засипаних снігом, по буреломах, крутих підйомах, просіках…

«Сотня» була поділена на боївки по дві особи, командир і боївкар, попереду мав йти рядовий боївкар, за ним досвідчений вояка, так мали переходити дороги, просіки, на випадок того, якщо на них чатували стребки, снайпери, то спершу стріляли в першого, а другий мав змогу утекти. З розповідей місцевих: один старший боївкар пішов першим, щоби врятувати молодшого, через просіку, снайпер який сидів у засідці вистрілив по другому стрільцю (цю тактику розгадало НКВД).

Легенда вибрана дотична до подій березня 1950 року, хоча в сотнях УПА уже не воювало. Розіграли приклад поведінки командування УПА після ліквідації Головного командира УПА Романа Шухевича. Боївкам було роздано завдання в конвертах - карта маршруту і картка проходження зв'язкових. Зв'язкові знаходилися на маршруті в першій половині гри і боївки протягом двох годин мали вийти за дорогу Стільсько-Діброва, далі вони отримували другий конверт з другою половиною карти на якій були нанесені місця знаходження зв'язкових через які мали вони пройти, тобто боївки мали самі вибрати собі маршрут до нового місця постою сотні, яка дислокувалася на місці лісничівки в 1 км від міста Новий Розділ. Час просування по другій частині також становив дві години, загальний час на грі був 4 год.
На старт прибуло 12 зголошених команд - туристи-краєзнавці з БДЮТ Нового Роздолу «Ударники», «Цитадель», пластуни станиці Миколаєва «Непереможні», «Зелені Котигорошки», «Муха-гриль», дівоча боївка «Шалені Бджілки», «Дудки», команда пластунів з станиці Броди «Бобрики», старшопластунська команда станиці Броди «Команда», з Радивилова (Рівненщина) боївка «Два ведмеді», команда миколаївської ФРІ (Фонд регіональних ініціатив) дівоча «Адреналін», боївка пластунів станиці Новий Розділ «Коновальці».

Рейд розпочався Службою Божою у церкві Св. Миколая в 8.30, а в 10.00 команди зібралися на відритті в парку «400-річчя Миколаєва». Учасників теренової гри привітав Голова комісії у справах молоді, депутат районної ради Юрій Шипов, в 10.35 дано старт першій боївці «Дудки» з інтервалом у 5 хвилин вирушили інші боївки, в 11.30 в дорогу вирушила остання боївка «Два ведмеді». Штаб з обозом вирушив до місця нового дислокування.

Згідно правил гри, не прибуття до зв'язкових - смерть боївки, не вчасне прибуття до зв'язкових – зрада. Під час гри боївка «Команда» зрадила, не вийшовши на зв'язок до перших зв'язкових вони вибули з гри.

До станичного зв'язкового прийшло десять боївок, найкращий час переходу який становив по лінії 9,2 км боївки «Непереможні» за 1 год. 8 хв., за ними «Муха-гриль» за 1 год. 11 хв.

На місце нової дислокації першими прибули з часом 3 год. 31 хв. боївка «Муха-гриль», (Степан і Андрій Старовецькі), другими «Ударники» 3 год. 37 хв. (Богдан Іваницький і Олег Білий), третіми «Бобрики» 3 год. 42 хв. (Роман Казьмірчук, Роман Кулінець), четвертими «Коновальці» 3 год. 44 хв. (Леонід Верестун, Остап Кравець), п'ятими «Зелені Котигорошки» 3 год. 51 хв. (Левко Ощипок і Назар Міськів), шостими «Два ведмеді» 3 год. 53 хв. (Ігор Левчук, Валерій Гілюта).

Загинули по дорозі: не дійшли до зв'язкових на другому етапі боївки «Шалені бджілки», «Адреналін» і «Дудки», які разом вступили в бій з НКВДистами.

Попали в полон, (які вийшли за контрольний час) боївки: «Команда», «Непереможні», «Цитадель».
Загалом учасники були добре фізично підготовлені, мають навики орієнтування у природі, вміють орієнтувати карту на місцевості і готові до будь-яких викликів сьогодення.

До нових стартів та випробувань! Гартуймо наш юнацький дух!

Висловлюємо слова подяки нашим меценатам та помічникам: пл. сен. Миколі Гнатіву ЧМ, приватному підприємцю п. Івану Максимовичу, директору ПП «Ремонт і Будівництво», депутату районної Ради п. Ігорю Проціву, пл.сен. прих. Валентину Савінкову, пл. сен. прих. Галині Бишті, лікарю Галині Милько, пл. прих. Христині Перцак, пл. уч. Юрію Скрипцю, пл. уч. Василю Кіндію, пл. уч. Василю Пацагану, пл. прих. Ірині Конопельник, пл. прих. Михайлині Ваксман, пл. прих. Роксолані Українець, зацікавленим Соломії Сколоздрі, Тарасу Табачці і Олегу Біляку, добродіям Ярославові Конопельнику та Ярославові Марківу.

Автор новини: пл. сен. Микола Гнатів, ЧМ та Богдан Іваницький
"Новину передруковано з www.plast.org.ua"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"


Пластуни у Миколаєві вшановували Романа Шухевича проведенням теренової гри "Рейд 2011"
  13 березня 2011,  Lunatka
 (голосів: 0)
  Переглядів: 2678
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сторінку як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись, чи ввійти на сторінку під своїм ім`ям.
#1 написав:  one gog
 


 ЧМ
Слава Україні!

   
#2 написав:  Jack Sparrow
 


 Адміністрація
Героям Слава! Миколаїв молодці.
А у Львові не вшановували?

   
#3 написав:  adramelech
 


 Головні редактори
вшановували, є12 згадок про це на пластовому порталі

   
#4 написав:  Jack Sparrow
 


 Адміністрація
Угу. І про ЧМ ні слова :) Дожились...

   

Інформація


"Гості" не можуть коментувати дану новину.

Нові повідомлення на форумі

Останнє повідомлення 14 липня 2014 14:55 adramelech
Останнє повідомлення 14 травня 2014 10:28 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 24 березня 2014 14:03 Marichka
Останнє повідомлення 17 лютого 2014 05:54 Lana Wayne
Останнє повідомлення 16 січня 2014 11:23 Lana Wayne
Останнє повідомлення 2 січня 2014 04:21 one gog
Останнє повідомлення 5 листопада 2013 14:22 Jack Sparrow
Останнє повідомлення 17 червня 2013 20:27 Emerytura
Останнє повідомлення 6 червня 2013 04:26 martyshko
Останнє повідомлення 1 червня 2013 11:54 heilga

Хмарка міток

Потрібний для переглядуFlash Player 9 або вище.

Показати всі мітки